Temat ubioru w kościele jest często poruszany w wielu domach w Polsce. Obecnie zderzają się dwa światy: ludzi młodych, którzy często stronią od uczęszczania do kościoła oraz osób starszych, którzy każdego tygodnia odwiedzają świątynie. Jak zatem ubrać się do kościoła, aby nie być na językach innych ludzi?
Stonowane kolory
Kościół to miejsce święte. Nawet jeżeli do kościoła uczęszczamy kilka razy w roku i należymy do osób wierzących, lecz niepraktykujących, musimy wyrazić szacunek do tego miejsca. Najlepszym rozwiązaniem będzie założenie stonowanych kolorów, tak aby nie odwracać uwagi do tego, co w kościele najważniejsze. W ten sposób możemy uchronić się przed wieloma przykrymi uwagami zwłaszcza ze strony osób starszych. Należy również pamiętać o długości naszych ubrania.
Oczywiście najlepiej będzie, jeśli założymy długie spodnie i długą koszulę. Długie spodnie są zawsze obowiązkowe. Co do długości koszulek i koszul, panują różne poglądy. Jedni uważają, że chodzenie do kościoła w zwykłym t-shircie nie jest niczym złym, a drudzy uważają, że jest to element ubioru niedozwolony.
Czuj się komfortowo
Kolory stonowane to podstawa, ale nikt nie zabroni nam czuć się w kościele komfortowo. Zwłaszcza ludzie młodzi muszą przez godzinę stać, więc konieczne będzie wygodne ubranie, które pozwoli nam czuć się komfortowo. Warto zatem wkładać rzeczy, które są przez nas przetestowane. Założenie odzieży, którą nigdy nie mieliśmy na sobie może się wiązać z niepotrzebnym dyskomfortem lub nawet otarciami, jeżeli mowa o nowych butach.
Czy należy zakładać garnitur?
Jest to zdecydowanie element nieobowiązkowy. Oczywiście w przypadku większych uroczystości rodzinnych włożenie garnituru jest konieczne, lecz udział w niedzielnej liturgii nie wymaga od nas garnituru. Często mężczyźni czują się niekomfortowo, a stanie w jednym miejscu w dopasowanym garniturze nie zawsze będzie przyjemnością. Zakładanie koszuli i długich spodni jest jak najbardziej wystarczające, aby oddać szacunek Bogu oraz miejscu, w którym się go czci.